152. Dönem Liseye Geçiyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından tehdit oluşturan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 152. Dönem Liseye Geçiş Töreni’ni internet ortamına taşıdı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yöneticilerinin, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yöneticilerinin, öğretmenlerin, öğrencilerin, velilerin katıldığı, 152. Dönem öğrencilerinin Liseye Geçiş Töreni, canlı olarak yayınlandı ve büyük bir ilgi ile izlendi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ebru Arpacı’nın, Eğitim Komisyonu Başkanı Sayın Erman Süsler’in, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tayfun Öktem’in günün anlam ve önemine dair yaptıkları konuşmalarla duygularını ifade ettikleri tören, sık sık duygusal anlara sahne oldu.

Yapılan konuşmaların ardından sergilenen müzik performansı ve mezun öğrencilerin gözünden “Darüşşafaka” konulu resim sergisi izleyenlerin hem kulağına hem de gözüne hitap etti.

Serginin ardından, törende, 101 öğrenciye diplomaları tek tek takdim edildi. 152. Dönem birincisi Demirhan Boran Yılmaz, ikincisi Emine Özge Oğuz ve üçüncüsü Damla Ata oldu. Dönem birincisi Demirhan Boran Yılmaz’ın yaptığı konuşmanın ardından “Kültür Yaşam Özel Ödülü” ve “İngilizce Üstün Başarı Ödülü” adı altında başarı gösteren öğrencilerin isimleri takdim edildi.

8.sınıf öğretmenlerinin mezun olan öğrencileri için hazırladıkları video ve ardından ünlü sanatçılardan ve sporculardan günün anlam ve önemine dair gelen paylaşımlar ilgiyle izlendi.

Öğrencilerin ortaokul yolculuğu sona ererken lisede başlayacakları serüvende onları karşılayacak olan lise öğretmenlerinin ve idarecilerinin, öğrenciler için hazırladıkları videolu mesajlar, öğrencilerin yüzünü güldürdü.

152.Dönem mezunlarına ortaokul öğretmenlerinin çok anlamlı bir hediyesi vardı. TEMA Vakfı’na mezun öğrenciler adına 101 fidan bağışında bulunan öğretmenlerin doğa dostu bu bağışı törende büyük alkış aldı.

“Eğitimde Fırsat Eşitliği”nin sembolü Darüşşafakada, bir eğitim-öğretim yılı daha coşkuyla tamamlanırken, tören, hep bir ağızdan coşkuyla söylenen Darüşşafaka Marşı’yla sona erdi.

Ortaokul eğitimlerini tamamlayan tüm Daçkalıları kutluyor, lisede başarılar diliyoruz!

Ada Dijital Ajans