147. Dönemi Liseye Uğurladık

lih0IMG_9968
Darüşşafaka Ortaokulu 147. Dönem Öğrencilerini, 26 Mayıs 2016 Perşembe günü Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törenle liseye uğurladık. Darüşşafaka’nın yeşil – siyah kapısından beş yıl önce gözlerinde merakla giren öğrencilerimiz başarılarla dolu beş yılın ardından ortaöğrenimlerini tamamladı.
Tören, ülkemizin kurtarıcısı; çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları ile Darüşşafaka’nın kurucularının değerli anısı önünde saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’yla başladı.
lisgc06 (5)
lisgc06 (6)
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Talha Çamaş, törenin açılış konuşmasını yaptı. Ardından Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Sayın Ayşe Görey konuşmasında 147. Dönemin beş yılını özetleyerek ilklerin dönemi olduğunu vurguladı.
Öğrencilerimizin gururlandığı gecede 147. Dönem birincisi Eray Çakar, dönem ikincisi Hayel Kıymetli ve dönem üçüncüsü Beyza Kaya’ya ödülleri, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Talha Çamaş,Eğitim Komisyonu Başkanı Sayın Hakan Tahiroğlu ve Sınav Komisyon Başkanı Davut Ökütçü tarafından takdim edildi.
lisgc06 (7)
Bu yıl 147. Dönem öğrencilerimizle başlatılan Sosyal Gelişim Ödüllünü 8-E sınıfından Afra Erol, İngilizce Üstün Gelişim Ödülünü 8-E sınıfından İbrahim Kerem Atmaca, İngilizce Başarı Ödülünü ise 8-B sınıfından Muhammet Mustafa Özdemir almaya hak kazandı.
lisgc06 (8)
Darüşşafakalı eski mezunların ve öğretmenlerinin elinden diplomalarını alan öğrencilerimiz hem mutlu hem gururluydu. Bu sevinç ve gurur dolu günü bizimle paylaşan herkese yürekten teşekkür ediyoruz…
lisgc06 (2)
lisgc06 (1)

Ada Dijital Ajans