13. Eğitimde İyi Örnekler Konferansındaydık

Eğitim Reformu Girişimi’nin her yıl düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansları (İÖK), eğitimin tüm paydaşlarını iyi örnekler etrafında bir araya getirmesi açısından önemli ve öncü bir örnek oluşturuyor.
2004’ten beri her yıl düzenlenen konferans, eğitimde iyi örneklerin yaygınlaştırılması için zengin bir iletişim ve işbirliği platformu sunuyor. Konferanslarda, aralarında Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, öğretmenler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, veliler, özel sektörden eğitime ilgi duyan kişiler ve öğrencilerden oluşan binlerce katılımcı, onlarca uygulama ve materyal örneği etrafında bir araya geliyor.
erg20162
Bu yıl 7 alanda,54 ilden 928 iyi örnek başvurusu yapıldı. Uzman hakemler ve seçici kurullar tarafından değerlendirilen başvurulardan 65’i sözlü, 30’u poster sunum olarak konferansa davet edildi.
erg20161
13. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Sabancı Üniversitesinde, 2 Nisan 2016 günü gerçekleştirildi.
2015-2016 öğretim yılında ‘’Topraktan Mutfağa Kulübü’’ tarafından gerçekleştirilen STEM temelli mutfak etkinlikleri, konferansta Ayşegül SEVİMAY ve Dünya DOĞAN YILMAZ tarafından sunuldu.

Ada Dijital Ajans