12. Fütürist Senaryo Yarışması’nda “En Yaratıcı Senaryo” Ödülünü Kazandık

Özel Sezin Lisesi Fütürizm Kulübü tarafından düzenlenen 12. Fütürist Senaryo Yarışması’nın ilk etabı niteliğindeki Fütürist Senaryo Yarışması Manifesto Çalıştayı 28 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşti. Darüşşafaka Lisesi, pandemi şartları sebebiyle bu yıl çevrim içi olarak düzenlenen çalıştayda 7 kişilik bir ekiple yer aldı.

“Gelecekte Meslekler” teması etrafında şekillenen çalıştayda eğitim, finans, medya ve sağlık konuları bu dört alt başlıkta ele alındı. Alandaki uzmanların öğrencilerimize rehberlik ettiği bu çalıştay sonunda öğrenci grupları manifestolarını oluşturarak mesleklerin bugününe dair tespitlerini ve yarınına dair öngörülerini ortaya koydular.

3 Aralık 2021 tarihinde çevrim içi düzenlenen yarışmanın ikinci etabında ise katılımcı okul öğrencilerinin hazırladığı fütürist senaryoların sunumu gerçekleştirildi. Bu sunumların sonucunda Rahime Nur Caba, Nisanur Özkan, Nisanur Yaşaroğlu, Çağla Göksu Ada, Hilal Mert, Ayşe Sıla Polat, Nisa Ilgın Aslan ve Yunus Emre Gökalp’ten oluşan, danışmanlığını Yusuf Can Par’ın yaptığı Fütürizm Kulübümüz “En Yaratıcı Senaryo” ödülünü almaya hak kazandı.

Geleceğin bugünden daha iyi olması adına emek sarf eden tüm öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ada Dijital Ajans