10.SINIF ÖĞRENCİLERİ DR. BETTİNA VON DER WAY SÖYLEŞİSİ’NE KATILDI

Okulumuzun Almanca 10.sınıf öğrencileri 22 Mart 2017 Çarşamba günü Türkiye’nin en önemli Almanca yayınevi olan Hueber Verlag’ın düzenlediği söyleşiye katıldı. Hueber Verlag Yayınevi tarafından Türkiye’ye davet edilen dil bilim uzmanı Dr. Bettina von der Way, okulumuzda öğrencilerimizle ülke bilgisi Almanya, Almanya’da yaşam, Almanya’da eğitim ve meslek seçimleri üzerine söyleşi yaptı.

  

Dr. Bettina von der Way, eski mısır bilimi, pedagoji ve filoloji bölümlerini okudu ve öğrenimini bitirdikten sonra eşiyle Alman Arkeoloji Enstitüsü’nün Kahire’de yürüttüğü Buto/Nildelta kazılarında çalıştı. 1989 yılından beri Kahire’deki Goethe Enstitüsünde öğretmen olarak çalışmaktadır. Her seviyede Almanca eğitimi (DaF)  ve öğretmenlere eğitim semineri veriyor. Hueber Verlag için bütün dünyada seyahat ediyor ve yeni eğitim materyallerini seminerlerde ve workshoplarda tanıtıyor.

Bu yoğun programında bizi kırmayıp okulumuza gelme nezaketini gösterdiği ve öğrencilerimize Almanca tadında bir gün yaşattığı için teşekkür ederiz.

Ada Dijital Ajans