10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Sarıyer ilçesi 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni, Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından TİM Gösteri Merkezinde gerçekleştirildi.

Törende Sarıyer Kaymakamı Mehmet ÖZER, Deniz Albay Pınar SANDIKÇI, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun ÖKTEM (DŞ’82) hazır bulundu.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, vefatının 83. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü törenle andı. TİM Gösteri Merkezi’nde 10 Kasım Perşembe günü düzenlenen tören; Ata’nın huzurunda saygı duruşu ve hep birlikte okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Ardından konuşma yapan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru ARPACI, “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünme günüdür. Atatürk gibi umutla bakma yarına; çağdaşlığa, barışa, bilime sahip çıkma günüdür.

Öğrencisiyle, öğretmeniyle, genciyle, yaşlısıyla Mustafa Kemal gibi düşünebilmek gerekir. İleriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ilk adımıdır.

Bunun içindir ki her fert üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olmalıdır.

Gelecekte ülkenin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, medeni ve saygın bir millet olma bilincini daha da pekiştirecek olan gençler, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında çalışacaklar gelenekten geleceğe uzanan yolda büyük başarılarıyla bizlerin gurur kaynağı olacaklardır. Tıpkı; yapay zeka alanında , Münih Teknik Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği Makeathon’a ortaöğretim düzeyinde kabul edilen en genç yarışmacı olan 10. Sınıf öğrencimiz Deniz gibi, Tıpkı; NASA’dan burs alan tek Türk takımı olan Darüşşafaka Robotic takımımız gibi, Tıpkı; Birleşmiş Milletler Kalkınma programının desteklediği iklim oyununu sistem düşüncesiyle birleştirip Türkiye’ye getiren Darüşşafaka öğretmenleri gibi…

Atatürk’ün açtığı aydınlık gelecek doğrultusunda yolundan ayrılmayacağımızı vurgulayarak, onun yüce anısı önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

Törende; Sarıyer Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmasının kazananlarına ödülleri Kaymakam Mehmet ÖZER, Deniz Albay Pınar SANDIKÇI ve Belediye Başkanı Şükrü GENÇ tarafından takdim edildi.

Ödül törenin ardından Darüşşafakalı öğrenciler, “İlelebet Mustafa Kemal Atatürk” adlı performans ile sahnedeki yerini aldı. Ortaokul öğrencileri tarafından sahnelenen performans izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Ada Dijital Ajans