10. Hişt Hişt, Genç Sait Faik Öykü Yarışması Ödülleri Sahibini Buldu

sfIMG_3431
21 Mayıs 2015 tarihinde Türkçe- Edebiyat Bölümünün düzenlediği “ 10. Hişt Hişt, Genç Sait Faik Öykü Yarışması Ödül Töreni” TİM Fettah Aytaç Salonu’nda gerçekleştirildi. Tören, Sait Faik Abasıyanık’ın hikâyelerinden izler taşıyan dramalar ve müziklerle süslendi.
sfIMG_3444
sfIMG_3457
sfIMG_3463
Törene; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Lise Müdürü- Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka öğrencileri ve çeşitli okulların temsilcileri katıldı. Bu yıl; 62 ilden 358 okul, 606 öyküyle yarıştı. Türkçe- Edebiyat Bölümü öğretmenlerinin ön elemesinden geçen 40 öykü; Nalan Barbarosoğlu, Feryal Tilmaç, Abdullah Ataşçı, Ethem Baran ve Yusuf Çotuksöken’den oluşan Üst Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek Türkiye ve Darüşşafaka derecelerini belirlendi. Türkiye genelinde birinciliğe değer bulunan hikâye; ODTÜ GVO Özel Lisesi öğrencisi Defne AKŞİT’in “Metal Kana Karışınca” adlı eseri olurken; Darüşşafaka öğrencileri arasında yapılan yarışmanın birincisi ise; “Folie De Persecution” adlı hikâyesiyle 11. Sınıf öğrencimiz Furkan Şahin olmuştur.
Tören sonunda Darüşşafakalı öğrencilerin, öğretmenlerin ve katılımcı okulların da arasında bulunduğu Sait Faik sevdalısı bir grup; Burgaz Adadaki Sait Faik Müzesi’ni ziyaret ederek Darüşşafaka Cemiyeti’nin düzenlediği “ 61. Sait Faik Hikâye Armağanı”nın sahibi Bora Abdo’yla bir söyleşi gerçekleştirdi.
sfIMG_3468
sfIMG_3480
sfIMG_3492
sfIMG_3501
sfIMG_3661

Ada Dijital Ajans