Öğretmenlerimiz Uluslararası Gençlik Ödülü – Türkiye Ödül Liderliği ve Supervisor Eğitimine Katıldılar

Ödül Programı, Edinburgh Dükü (Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Prens Philip) tarafından 1956 yılında Alman Eğitmen Kurt Hahn ile kurulmuştur. Okul dışı ya da yaygın eğitimin bir parçası olan “Ödül Programı”, gençlerin hayata hazırlanmasında, yaşam becerileri geliştirmeleri için sunduğu fırsatlar açısından can alıcı bir rol oynar. Bu, onların özgüvenli olmalarını ve içinde yaşadıkları topluma olumlu katkıda bulunmalarını sağlar.

Ödül Programı’nın dünyada, 130 ülkede uygulanıyor olması başarısının ve esnekliğinin kanıtıdır. Ödül Programı’nın amacı; gençlere, yararlı boş zaman aktivitelerini ve gönüllülük bilincini tanıtarak onların başarıya ulaşma azmini keşfetmelerini sağlamak ve gençlerin gelişimini teşvik eden kişi ve kurumlara kılavuzluk etmektir.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi hayata daha iyi hazırlamak adına bu yıl sekiz öğretmenimiz Uluslararası Gençlik Ödülleri Liderlik Eğitimi alarak ödül programına katıldılar.

Erdem YAĞIZ: Darüşşafaka Eğitim Kurumları Uluslararası gençlik ödülleri Ödül koordinatörü Supervisor
Tarık YILMAZ: Ödül Lideri – Supervisor
İbrahim KAYAPINAR: Ödül Lideri
Sevil AYDINAY: Ödül Lideri
Merve NARİN: Ödül Lideri
Duygu SAATÇİOĞLU: Ödül Lideri
Mehmet ÖZGENCİGÖR: Ödül Lideri
Lütfi Kaya: Ödül Lideri

Eğitime katılan öğretmenlerimizin ödül liderliği rozetleri Darüşşafaka Lise Müdürü Nilüfer KAVAKLI tarafından kendilerine takdim edilmiştir.

 

Ada Dijital Ajans