Dünyaca Ünlü Tarihçi Prof. Dr. Feroz Ahmad Darüşşafakalı Öğrencilerle Buluştu

Darüşşafaka Cemiyetinin vasiyet bağışçılarından olan dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr. Feroz Ahmad, 18 Nisan 2019 tarihinde Darüşşafaka Lisesi öğrencileriyle bir söyleşi gerçekleştirdi.
Soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen söyleşide Prof. Dr. Feroz Ahmad, öğrencilerimizin yönelttiği “Tarih araştırmaları nasıl yapılır, iyi bir tarihçinin özellikleri neler olmalıdır, farklı ülkelerde tarihe bakış açıları nasıldır, İttihat ve Terakki sonrası Osmanlı İmparatorluğu’nun durumu nasıldır, modern Türkiye’nin ilk adımları nelerdir, Mustafa Kemal Atatürk ve modern Türkiye’nin kuruluşu nasıl olmuştur?” sorularına cevaplar vererek görüş alışverişinde bulundular.
Söyleşi sonrası öğrencilerimizden Afra Erol konuğumuz Prof. Dr. Feroz Ahmad’a bir teşekkür yazısı verdi, İnci Sümeyye Ulu da kendi yapmış olduğu bir resmi hediye etti.
Darüşşafakalı öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Feroz Ahmad, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” sözüyle söyleşiyi sona erdirdi.

Ada Dijital Ajans