Darüşşafaka’da Uzaktan Eğitim Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, pandemi nedeniyle 2020-2021 eğitim ve öğretim yılına 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başladı. Yüz yüze eğitim sadece 12. sınıf öğrencileriyle yapılırken, bu yıl Darüşşafaka’ya başlayan minik Daçkalılara ise tablet ve kitapları posta yoluyla gönderildi. 14 Eylül haftası tablet kullanım eğitimi alan 5. sınıflar, 21 Eylül itibarıyla uzaktan eğitim programına başlıyor.

Uzaktan eğitim için tüm hazırlıklarını tamamlayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, tüm öğrenci ve öğretmenlerine ihtiyaç duyacakları teknik desteği sağladı. Oluşturulan ders programını tüm öğrencilere ulaştırıldı. Yüz yüze eğitim gibi dersler yine 09.00-15.20 saatleri arasında online olarak yapılıyor.

Arpacı: “Okula dönüş eylem planını hazırladık”

Yeni eğitim- öğretim yılının ülkemize ve Darüşşafaka camiasına hayırlı olmasını dileyen Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de olağanüstü bir süreçten geçiyor. Darüşşafaka olarak 157 yıllık eğitim birikimimizle bu süreci en verimli şekilde geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Yeni ders yılına ilişkin tüm çalışmalar aylar öncesinden tamamlandığını ifade eden Arpacı, “Haziran ayında Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Uluslararası Sağlık Örgütü çalışmaları dayanak olarak Darüşşafaka Eğitim Kurumları için okula dönüş eylem planını hazırladık. Bu bağlamda yüz yüze eğitime geçilirse, hibrit model uygulanırsa (Yüz yüze ve uzaktan eğitim karma modeli) ve uzaktan eğitim uygulanırsa şeklinde üç farklı model için yol haritamızı çizdik ve her üç model için de aksiyonlarımızı aldık.” diye konuştu.

 

Ada Dijital Ajans