Darüşşafaka FRC Robot Takımı Yeni Bir Başarıya İmza Attı!

“Sultans of Türkiye” Adlı Robot Takımımız
“Sultans of Türkiye” Adlı Robot Takımımız

Öğrencilere, “Hayatınızdaki en zorlu eğlence!”

Mentorlara, koçlara ve gönüllülere, “İçine gireceğiniz en tatminkâr macera!”

Sponsorlara, “Yapabileceğiniz en aydın yatırım!” diyen FIRST Vakfının yaktığı meşale Türkiye’de Fikret Yüksel Vakfı ile daha çok genci aydınlatmaya devam ediyor!

Türkiye’de 2.si düzenlenen “Turkish Offseason Robot Yarışması”nda lise robot takımımız “Sultans of Türkiye” 43 ekip arasında Chairman’s Award’u kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.

19-21 Kasım 2016 tarihlerinde Ülker Sports Arena’da gerçekleşen robot turnuvasında yer alan ekibimiz okulumuzu başarıyla temsil etti.

19 Kasım 2016 sabahı tüm takımların erken saatte turnuva yerinde bulunarak pit alanlarını kurmaya başlamasıyla hareketlenen Ülker Sports Arena, günün ilerleyen saatlerinde başlayan robot pratik maçlarıyla tam bir şenlik alanına dönüştü.

Sultans, pit alanını düzenliyor
Sultans, pit alanını düzenliyor.

20 Kasım sabahı açılış töreninde, turnuvanın gerçekleşmesini sağlayan Fikret Yüksel Vakfı Başkanı Susan Burchard, tüm takımlara eğlenceli bir turnuva dileyerek sözü turnuvanın sunuculuğunu üstlenen Beren Kayalı ve Hakan Balcan adlı mezunlarımıza bıraktı. Üç gün boyunca tüm takımların anonslarını üstlenen mezunlarımıza maçlarda takımların skorlarını duyuran diğer mezunumuz Onur Çolakel de eşlik etti.

Yarışmanın Sunucuları Mezunlarımız Beren Kayalı ve Hakan Balcan
Yarışmanın Sunucuları Mezunlarımız Beren Kayalı ve Hakan Balcan

Üç gün süren yarışmada jüri oturumları ve robot maçlarında başarılarını sergileyen, 2905 takım numaralı ekibimiz büyük bir heyecanla son ana kadar diğer ekiplere de yardımcı olarak profesyonelce mücadele etti.

Robotumuz “basilX” Maç Sahasında
Robotumuz “basilX” Maç Sahasında

1-8

1-12
Sultans, jüri sorularını yanıtlıyor

Robot takımımız diğer takımlara örnek olan ve FIRST ruhunu en iyi yansıtan takım olarak en prestijli FIRST ödülü “Chairman’s Award” u kazandı.

1

2
Sultans of Türkiye Takım Üyeleri: Hayel Kıymetli, Afra Erol, Belsu Seyran, Ecem Dönmez, Alkın Sarıçam, Kerem Kaan Daşmaz, Şeyhmus Aca, Eren Sanır, Cem Arda Fil, Burcu Özkan, Şevval Keskin, Aslıhan Okur, Nur Evşan Birinci, Emine Şevval Aygül, Sinem Kayan, Elif Çağla Karanfil, Kerem Cem Kızmazcan, Mertcan Gür, Turhan Ay, Ömer Öz, Barış Demirci Takım Mentorlarımız: Müge Tuvay, Selim Çile, Mete Karaca, Arif Deniz ve Beren Kayalı; Fen Bölüm Başkanımız Aynur Karabulut, mezunlarımız ve Fikret Yüksel Vakfı Başkanları Susan Burchard-Gary Burchard.
Turnuva Hakemleri
Turnuva Hakemleri
Turnuva Jürileri
Turnuva Jürileri
Turnuvada 3 Gün Boyunca Şevkle Çalışan Tüm Gönüllüler
Turnuvada 3 Gün Boyunca Şevkle Çalışan Tüm Gönüllüler
Ada Dijital Ajans