21. FELSEFE OLİMPİYATLARI’NA KATILDIK

Türkiye Felsefe Kurumunun düzenlediği 21. Felsefe Olimpiyatları 4 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Erkek Lisesinde gerçekleştirildi.

img_20161206_094151-1Okulumuzu temsilen 12/C sınıfından Ece Ökmen’in katıldığı Felsefe Olimpiyatları’nda öğrencilere üç alıntı verilip bunlardan tercih ettiği biri üzerine felsefi bir temellendirme yapmaları istendi. Öğrencimiz Ece Ökmen, Platon’un “Adalet, herkese borçlu olunanı ödemektir.” sözünden yola çıkarak felsefi bir metin kaleme aldı.

Felsefi düşünüşü geliştirmeye ve düşünceleri yazı ile aktarma becerisini olgunlaştırmaya yönelik olarak yapılan bu yarışmalar hem felsefeyle ilgilenen öğrencilerin bir arada bulunduğu bir platform hem de ders öğretmenlerinin fikir alışverişinde bulunabildiği bir ortam sağlamaktadır. Bu bağlamda okulumuz öğrencisi Ece Ökmen ile sene başından itibaren metin incelemeleri, örnek metin yazım çalışmaları gerçekleştirip Sosyal Bilimler Bölümü olarak bu alanda yapılan çalışmaları yakından takip ettik.

img_20161206_083546

Okulumuzu geçen yıl temsil eden öğrencimiz Tuğçe Açıkalın’ın, 343 öğrenci arasından Türkiye 17. olduğu Felsefe Olimpiyatları’nda bu yıl da iyi bir derece kazanmayı bekliyoruz.

Ada Dijital Ajans