10. Liseler Arası Salih Zeki Matematik Araştırma Projeleri Yarışması Basın Duyurusu

Bu yıl 10. Liseler Arası Salih Zeki Matematik Araştırma Projeleri Yarışması’nın Final Sergisi 21-22-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleşecektir.

En son başvuruların 29 Mart’ta kabul edildiği yarışmaya 32 ilden 101 farklı okuldan toplam 132 proje başvurmuştur. Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. A. Sinan Sertöz ile Prof. Dr. Azer Kerimov, ODTÜ’den Prof. Dr. Cem Tezer ile Prof. Dr. A. U. Özgür Kişisel ve ODTÜ KKK’den Doç. Dr. Erhan Gürel’den oluşan jürinin ön seçimi sonucunda 21 proje finalde yarışacaktır.

Final sergisinin açılışı 21 Mayıs 2019 saat 11.00 da TİM Gösteri Merkezi’nin Fettah Aytaç Salonunda gerçekleşecektir. Açılış törenin konuğu Eskişehir Anadolu Üniverisitesinden Prof. Dr. Mehmet Şahin Koçak olup, “Salih Zeki ve Hamazasb Hâki Beylerin İlkokul Kitapları” isimli bir konuşma yapacaktır.

Etkinlik süresince jüri, yarışmacı öğrencilerle görüşmeler gerçekleştirirken konuk rehber öğretmenler, okullardan gelecek konuk öğrenciler ile Darüşşafaka Lisesi öğrencileri; çeşitli seminer ve etkinliklere katılacaklardır.

Etkinliğin kapanış ve ödül töreni 23 Mayıs saat 10.00 da gerçekleştirilecektir.

Finale Kalan Projeler

Finalist Öğrenci ve Öğretmenlerin Dikkatine

Final Sergisine İlişkin Açıklamalar

Ada Dijital Ajans